İMDB: 6.9 ( 12 ödül ve 8 adaylık. ) Maud, hastalıklara ve yaralanmalara sık sık rastlanan bir çamaşırhanede 7 yaşından beri çalışmaktadır. Aynı çamaşırhanede çalışan George ile evlenen Maud’un hayatta en büyük dayanağı oğlu Sonny’dir. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan süfrajetlerin arasında kalan Maud, eylemciler arasında kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet’ı görür. Maud’un harekete olan ilgisini fark eden Violet, onu süfrajet hareketine ve oy haklarını savunmaya ikna etmeye çalışır. Tüm risklerin farkında olan Maud, oy hakkı olmadan kadınlar için iyi bir gelecek olmayacağını anladığında, ilham verici bir lider olan kimyager Edith ile tanışır ve hareketin içine daha fazla girer. Bu arada, süfrajetlerin eylemlerini ciddi bir tehdit olarak gören hükümet, her yola başvururken, yenilikçi bir aygıt olarak fotoğraf makinesiyle şüphelileri belirlemeye başlar ve Maud’un Hükümet için ajanlık yapacağına inanırlar... İyi seyirler filmifullizle.tv

3 sene önce eklendi.

2015, Biyografi, Dram, Tarih, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 16 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Direnişçilerin gözünden hayat.
  Onları yok sayan ataerkil toplum ve katı kurallar.
  Herşey farkındalıkla başlar. Farkındalığı kazanmak için okumak, dinlemek ve araştırmak gerekir.
  Sadece görünene değil, görünmeyene de bakmak gerekir.
  Karanlıkta kimse seni görmez. Görünmezi görünür kılmak için bedel ödemeye başlarsın. Ve buna değer bir bedel…
  Film bir harika , tavsiye edilir.

 • Yorumlara bakıyorumda, Yok kadın ustunmus yok erkek ustunmus Yahu ne kadar İslam dan birhaber yaşıyorsunuz !!! Ne kadar gezersen gez görürsen gör yaşarsan yaşa İslamdan kaynagını almamışsan cahilsin demektir.Dünyanın kadınlara son yuzyılda tanıdıgı birçok hakkı ve hatta tanımadıgı birçok hakkı İslam kadına yaratılıştan itibaren vermiştir zaten.

  Gelelim filme. Film harika izlenmeye deger.Bir mucadelenin yanısıra bir ailenin hayatının dramatize edilmiş olmasıda filme ayrı bir heyacan vermiş. iyi seyirler….

 • GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL MUTLAKA İZLENMELİ ÖZELLİKLE BAYANLAR..HALA MUCADELE EDİLECEK ÇOK KONU VAR ÇÜNKİ

 • dünyanın neresinde hangi din ırk milletten olursa olsun tüm zamanlarda tüm mekanlarda hakkını arayan doğrunun yanında olan adaleti arayan haksızlığa baş kaldıran tüm insanlar büyük mücadeleler vermek büyük çileler çekmek zorunda kalmışlar…

 • Osmanlı zamanında insan yerine dahi konmayan kadınlarımızı hiç mücadele etmek zorunda kalmaksızın tüm yasal ve sosyal haklarına kavuşturan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkürler. Osmanlı döneminde raiya denen Türk halkına vatandaş olma sevinç ve onurunu yaşattığı içinde ayrıca minnet borçluyuz atama.. nur içinde yat Atam. Ne mutlu Mustafa Kemal’i yetiştiren Türk anasına ne mutlu O’na sahip olan Türk milletine.

 • ömer senin gibi dünyadan yok olması tek dileğim. bence yaşamayı hak etmeyen beyin yoksunu gereksizsin

 • çok güzel bir film. kesinikle izlenmeli.
  bize gayet normal gelen, doğduğumuzdan beri sahip olduğumuz hakları elde etmek için insanlar nasıl mücadele vermiş. belki, bu gün mücadele verilen bazı şeyler yıllar sonra gayet normal olacak

 • bence verilmiş haklar alınmalı kadınlardan

 • İngiltere de kadınlar mücadeleyle haklarını kazandılar ve koruyorlar. Ülkemizde ise seçme ve seçilme hakkı tepeden verildiği için kıymetini bilmeyip işi, bilmem neresinin kılıyım diyebiliyoruz.

 • güçlülük her zaman hakkın olanı iyi niyetle alamayınca zorla alma aracıdır tek şartla asla pes etmeden sonucu görene kadar ölümüne ızdraplı bir mücadele örneği

 • tum insanların muhakkak izlemesi gerek mukemmel bir film.

 • kadın neolotik dönemden beri eziliyor oysaki kadın o dönemde gözlemciydi doğayı o gözlemledi keşfetti ve nasıl güzel yaşamalı sorusuna cevap oldu bunun yanısıra erkek o dönemde avcılıkla uğraştığı için kurnazlaştı ve vahşi bir boyut aldı günümüzüze gelen bu gelenekleri halen sürüyor kadını bakışlarıyla etkilemek gibi bunada kurnaz erkek modeli diyoruz vel asır demem o ki kadnın ezilme dönemi gercekten cok fazla sürmedimi görün artık ve o feodallığı erkek egemen zihniyetini yıkın bir erkek olarak bunu söylüyorum feodallığı tam anlamıyla yıkamadım ama bunun için savaşıyorum diyebiliyorum ( KADIN YAŞAM ÖZGÜRLÜK )

 • iyi yada kötü insan vardır.iyi kadın iyi erkek kötü kadın kötü erkek vardır.hahaha şurada biri yazmış kadın erkekten üstün diye hadi yahu?öyle mi?kriter ne neye göre kime göre?
  iyi insanlar üstündür ve kötü insanlar arasında erkek kadar kadınların sayısıda az değildir.Tabii bunları bilmek için okumuş görmüş gezmiş yaşamış olmak lazım nefreti ve cahilliğiyle yorum yapmak sadece boş bir laf kalabalığıdır.

  buradan feministlere ve kadın düşmanlarına sesleniyorum.her şey o kadar kötü ve baskı altında değil.kadınları sevmeyi bilmeyen erkek dağa ormana gidip kendini içkiye sigaraya verebilir.erkek sevmeyen kadın da kendini kapatıp yalnızlığa gömülüp kendini kedi köpeğe adayabilir.Bunda özgürsünüz.Emin olun kimsenin umrunda değilsiniz.

 • güzel film, acı gerçekler

 • Çok güzel film. Kadınlara yapılan muameleyi izlerken sinirlerim fazlasıyla bozuldu. Oysa ki kadınlar duygusal olarak ve biyolojik olarak erkeklerden daha üstünken erkeklerin sırf fiziki kuvvetiyle kadınları ezmesi çok kötü. Bu filmi özellikle erkekler izlesin. Kadınlar insanlık tarihinden beri her türlü zorbalığa baskıya dayanmış insanlardır. Bu filmdeki olaylar başka şekilde hala devam ediyor. İşçi kadınlar işçi erkeklerden azar işitiyor, emir alıyor. Kim ne derse desin kadın daha güçlü buda onu erkeklerden daha üstün yapar.

 • devrim sadece bir görüşün ve fikrin isyanı değildir.. devrim zaten sizin olan hakkın sizden alındığında gösterilen haklı isyandır.. bu filmde sadece kadınların değil hakların isyanı vardır.. gerçek dokunaklı idealist bir film..