İMDB: 7.1 İşgal altındaki Paris'in Alman Askerî Valisi Dietrich von Choltitz ile Paris İsveç Başkonsolosu Raoul Nordling arasındaki diplomasi ilişkisini anlatan tarihsel gerçeklere dayanan bir hikâye. Yönetmen : Volker Schlöndorff Oyuncular : Andre Dussollier , Niels Arestrup , Burghart Klaußner , Robert Stadlober , Charlie Nelson İyi seyirler filmifullizle.tv

5 sene önce eklendi.

2014, Dram, imdb 7+, Türkçe Altyazılı, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 12 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • güzel film kesinlikle. ama diplomasi tadında şeyleri sevmeyen varsa izlemesin.

 • diplomatın konuştuğu general de en az konsolos kadar diplomat ve siyaset bilen biri, diplomatın verdiği sözleri tutması ise siyaset makamkında yazılı olmadan varılan anlaşmaların geçerliliği açısından bence istisna. çok başarılı bir film 10/8

 • Daha 1. bölüm bitmedi..heyecandan müthiş zevk aldım.Hele Parisde yaşamış ve asgari 40 kere Paris e gitmiş ve fevkalade tanıdığım ve bildiğim bir şehir için :((((((((((((((( Almanların harp dahi olsa bu kadar GADDARCA düşünceleri olduğundan dehşete kapıldım. Sivil halkı öldürmek de neyin nesidir.
  Bitte sehr meine Deutsche Freunde…..İnanılacak gibi değilsiniz.Bu tür düşüncelere sahip olanlar NAZİ lerdir.Bütün Almanları suçlamak bence yanlıştır.İçlerinde harbi ve insanlık dışı olayları kesinlikle tasvip etmeyen kişilerde çok vardır. MÜTHİŞ GÜZEL BİR FİLM..HARİKA..
  Teşekkürler Admin..

 • filmin fransızca bölümlerini kim çevirdiyse helal olsun. ilk defa bu kadar güzel çeviri gördüm , gözlerim yorulmadan altyazıyı okuyabildim… fransızca filmleri iğrenç çevirmelerine alışmıştım ama bu gerçekten güzeldi…

 • Film fransızca başlayınca kapattım.

 • Enfes bir kurgu,harika bir muzakere sürecine şahit oldum

 • Şu filme kötü diyen birisi için sanat adına hiç bir şey bilmediğini çok net söyleyebilirim. Filme gelince yer yer sürpriz görüntülerle çekilmiş harika bir film. II.Dünya Savaşı tarihine dair meraklı olanlar için film biçilmiş kaftan. Bilgin sana da emeğin için sonsuz teşekkürler..

 • Tarihe şahitlik etmek istiyorsanız izleyin… Kumpasla bakın paris nasıl kurtulmuş 🙂

 • İkarus isimli yorumcuya kesinlikle katılıyorum.Mükemmel bir filmdi. Teşekkürler Admin. çok güzel bir paylaşımdı.

 • Öncelikle film yarı belgesel.Parisin yerle bir olmasını binlerce insanın ölmesini önleyen iki tarihi kişiliği ön plana çıkarıyor film.Eğer konuya ilginiz ve bilginiz yok ise sizi sıkabilir.O yüzden siz iyisimi gidin vurdılı kırdılı bir film seçin şöyle imbat puanı on olan.
  Fransızlar gerçekten tam bir korkakmış yatsın kalksınlar Amerikalılara dua etsinler.1.Dünya savaşı sonunda bizim ülkemizi işgal etmeyi iyi biliyorlardı.Almanlar Fransaya girince belki ne yaşattıklarını biraz olsun anlamışlardır.

 • Bir oda içinde, 2 adamın saçmalağına dayanacak gücünüz var ise buyur izleyiniz. İzlediğim en saçma tarihi bir film idi. İmbd puanını hiç hak etmeyen bir film.

 • Çekmecedeki ironi bir hayli dikkat çekiciydi. Güzel bir filmdi, teşekkürler Bilgin.
  Neden daima aynı siteden film izlediğimin en büyük kanıtı sensin sanırım 🙂